Tüketiciler acil nakit ihtiyaçlarına yönelik bankalardan aldıkları kredileri kullanmaktadırlar. Bu kapsamda tüketiciler hayat koşulları ve ekonominin dengesizliğinden ötürü bazı durumlarda borçlarını ödeyemeyecek duruma gelebilmektedir. İşte tam da bu kapsamda yine yardıma koşan bankalar oluyor. Ödenemeyen ve sürekli faize tabi olarak işleyen kredi ve kredi kartı borçları için, bankalar tüketicilere farklı kredi türlerini sunmaktadır. Bu kredilerden biri olan borç kapatma kredisi üzerinden mevcut borcunuzu kapatabilir, yeniden taksitlendirerek düzenli bir şekilde ödeyebilirsiniz. 2018 borç kapatma kredisi veren bankalar üzerine yaptığımız araştırmalar ile birlikte detaylı özet bilgiyi hemen aşağıda sizler için hazırladık.

2018 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Hemen altta 5 farklı bankanın sunduğu borç kapatma kredisiyle ilgili faiz güncel faiz oranları, aylık taksit tutarı ve toplamda ödenecek olan maliyeti sunduk. Faizi baz alınan borç kapatma tutarını ise 10 bin TL olarak belirledik. Daha fazla ihtiyacınıza yönelik borç kapatma kredisi için ise, bankaların resmi web sitelerini ziyaret ederek güncel olarak bilgi edinebilirsiniz.

QNB Finansbank: İlgili bankaya ait borç kapatma kredisinin faiz oranı %1,79 olarak belirlenmiştir. 5 farklı banka arasından en uygun faiz oranını sunan banka dahili oluşturduğunu da belirtelim. Ek olarak 10 bin TL’lik kredi kullanımınızda aylık 336 TL, toplam maliyet olarak ise 16.176 TL ödeme yapmak zorundasınız.

CEPTETEB: Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulan borç kapatma kredisinin faiz oranı %2,10 olarak belirlenmiştir. Ek olarak ilgili kredinin aylık tutarı 361 TL, toplam maliyet tutarı ise 17.350 TL tutmaktadır.

Türkiye İş Bankası: Türkiye’nin en köklü bankası tarafından tüketicilere sunulan borç kapatma kredisinin güncel faiz oranı %1,89 olarak belirlenmiştir. Kredinin aylık ödemesi 344 TL olup, toplam maliyet tutarı ise 16.566 TL olmaktadır.

Akbank: Katı kuralları bir banka olarak bilinen Akbank, borç kapatma kredisi ile ilgili esnek bir hizmet veriyor. %1,99 oranında bir faiz uygulayan ilgili bankanın bu kredisine ait aylık ödemesi 352 TL olup, toplam maliyet tutarı ise 16.962 TL olmaktadır.

Garanti Bankası: Türkiye’nin özel sermayeli bankalarından biri olan Garanti Bankası borç kapatma kredisi ile ilgili olarak %2,19 faiz uygulaması yapmaktadır. Ek olarak ilgili kredinin aylık tutar ödemesi 369 TL, toplam maliyet tutarı ise 17.766 TL olmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)