Findeks, kredi kullanmak isteyen bireylerin bankalar tarafınca kişinin kredi kullanımına uygun olup olmadığını tespit etmek amacı ile dikkate almış olduğu, mevcut ve geçmiş dönem banka çalışmaları hakkında bilgi edindiği bir kurumdur. Findeks üzerindeki kişinin yer alan tüm bilgileri merkez bankası tarafından değerlendirilmekte ve paylaşılmaktadır. Burada, kişinin mevcut borcu, geçmiş dönemdeki banka hesapları hakkında bilgilere yer verilmektedir. Banka burada kişinin, bilgileri ve kredi notu ile doğrultulu oranda kişinin kredi ve kredi kartı başvurusunu değerlendirme altına almaktadır. Bu sebep ile findeks kredi notu hesaplama aracılığı ile başvurularınız olumlu yâda olumsuz olarak değerlendirilmektedir.

Findeks Kredi Öğrenme

Kredi ve kredi kartı talebinde bulunan kişilerin bankalar tarafından, findeks sistemi üzerinden kişinin banka çalışmaları değerlendirilerek, kredi kullanıp kullanamayacağı hakkında değerlendirme yapılabildiği bir sistemdir. Sadece bankalar değil, kişide findeks sistemine üyelik kaydını gerçekleştirdikten sonra, kendi durumlarını görerek kredi kullanıp kullanamayacaklarını da mevcut kredi notlarını görerek bilgi sahibi olabildikleri bir sistemdir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, findeks kredi notu hesaplama sekmesini kullanarak mevcut kredi notlarını öğrenebilmektedirler.

Ücretsiz Findeks Kredi Notu

Kredi ve kredi kartı başvurusu yapılacak olan banka şubelerine giderek ücretsiz bir şekilde kredi notu bilgilerinize sahip olabilmektesinizdir. Kredi ve kredi kartı başvuru yapan tüm kişilerin öncelikli olarak, findeks kredi öğrenme sisteminde bilgileri dikkate alındığından, başvuru yapılan tüm bankalar sizin bu bilgilerinize findeks sistemi üzerinden erişmektedirler. Bilgilerini öğrenmek isteyen kişiler şubelere giderek, ücretsiz findeks kredi notu hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Kişiler kendileri bu bilgileri edinmek istediklerinde ise, kayıt olunan sistem üzerinden belirlenmiş olan farklı ödeme seçeneklerini kullanaraktan ücreti karşılığında findeks kredi öğrenme sistemini kullanabilirler.

Kredi Notu

Kredi Notu

Findeks Kredi Notu Neler Temel Alınarak Hesaplanmaktadır?

Findeks üzerinde yer alan kişinin kredi notları, geçmiş ve mevcutta olan bankalar üzerinde ki çalışma düzenine göre merkez bankası kayıtlarında edinilen kayıtlar doğrultusunda hesaplanmaktadır. Kredi notu, banka çalışması bozuk kredi ve kredi kartı borcunu düzensiz ödeyen yâda ödemeyen kişilerin notlarının da düşük olmasına sebep olmakta ve bu durumda kişinin riskli grubunda yer alması nedeni ile başvurularının olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)