Türkiye’nin en köklü banka kuruluşlarından bir tanesi olarak müşterilerine avantajlı fırsatlar üzerinden hizmet veren İş Bankası yatırımcıların hesap açabilmeleri açısından da çeşitli hizmetler sunmaktadır. İş Bankası yatırım hesabı nasıl açılır sorusuna istinaden verilecek cevaplar banka içerisinde çeşitli seçenekleri kapsarken müşterilerin yatırım hesabı içerisinde yer alan paralarını diledikleri zaman çekebilme imkanları bulunur. İş Bankası değerlenen para mottosu ile birlikte yatırım hesapları konusunda müşterilerine destek verir.

İş Bankası Faizli Hesap

Yatırım hesabı üzerinden açılabilecek bir diğer hesap birimi olarak faizli hesap seçeneği İş Bankası içerisinde bulunmaktadır. İş Bankası değerlenen para ile birlikte faiz getirerek duran paranın daha da artmasına yardımcı olmaktadır. Belirli vadeler üzerinden yatırılmakta olan bu para günlük, aylık ya da yıllık süreler baz alınarak hesaplanmaktadır. Faizli hesap açtırmak isteyen müşterilerin de banka müşteri hizmetleri ile görüşmesi gerekir.

İş Bankası Değerlenen Para

İş Bankası’nın geliştirmiş olduğu Acil Nakit Sistemi kapsamında açılmış olan yatırım hesapları kişilerin acil olarak nakde ihtiyaç duydukları zaman bankadan anında paralarını çekmelerini sağlar. İş Bankası faizli hesap biriminde bu durum para üzerinden alınmış olan faizin banka kurumuna kalarak sadece ana paranın alımını taahhüt ederken İş Bankası bu konuda müşterilerine çeşitli kampanyalar da uygulamaktadır. Yatırım araçları içerisinden seçilecek olan faizli ya da faizsiz hesaplar müşterinin tercihine bırakılır.

İş Bankası Yatırım Hesabı Açma

İş Bankası bünyesinde yatırım hesabı açmak isteyen müşteriler için bankanın müşteri hizmetleri üzerinden gerekli olan görüşmelerin yapılması gerekir. İş Bankası yatırım hesabı nasıl açılır sorusuna en iyi şekilde cevap veren ve müşterinin taleplerini dinleyen müşteri hizmetleri birimi gerekli olan belgelerin hazırlanması konusunda müşteriye çeşitli direktifler verir. İş Bankası kapsamında yatırım hesabı açabilmek adına müşteri hizmetleri ile görüşmüş olan kişinin gerekli belgeleri hazırlayarak en yakın banka şubesine gitmesi gerekir. Talebin açılması üzerine bireyin adına açılacak olan yatırım hesabı dilerse faizli, dilerse de faizsiz olarak banka kurumu tarafından açılmakta ve müşterinin ihtiyacı giderilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)