Kısa bir süreç kapsamında görüldüğü üzere Dolar, altın ve Euro üzerinde ciddi bir şekilde yükseliş izlenimi görülmektedir. Bunun birçok farklı sebebe yönelik olabilme durumunun olması gibi, son dönemlerde ABD tarafından yapılan yaptırımlar ve Türk ekonomisindeki dengesizliklerden ötürü yükselişte olabileceğiniz söylemek mümkün. Elektronik ve benzeri dövize yönelik işlemler üzerinden satın alma veya satma işlemine tabi olarak ticaret yapan birçok kişinin kafasındaki soru işaretlerini biliyoruz. Buna yönelik konumuz dahilinde, vatandaşlarımız tarafından merak edilen altın, Dolar ve Euro değerlerinin kaç liraya kadar yükseleceğine dair net olmasa da tahmini olarak bilgiler içeren bir yazı dizisi oluşturduk. Konumuzu okumaya devam ederek daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Altın Dolar ve Euro Ne Zamana Kadar Yükselecek?

Kısa süre önce ABD tarafından yapılan yaptırımlar nedeniyle özellikle de dolar kurları üzerinde ciddi bir yükselişin olduğunu görebilmek mümkün. Haliyle rekor seviyeye ulaşarak ve günümüzde bu rekoru kırarak 5 TL’nin üzerinde hacim izlenimi göstermesi tüketicilerin bir kısmını tedirgin ediyor. Zira borcunu, kirasını veya herhangi bir ödeme durumunu dolar kuru üzerinden ödeyen tüketicilerin büyük bir zarar içerisinde olabildiklerini görebilmek mümkün. Aynı şekilde Euro üzerinde de ciddi bir yükselişin görüldüğü ve 6 TL’nin üzerinde bir işlemde olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Doların yükselmesiyle birlikte piyasanın dengeleri bozulmuş, Euro ve Altın değerlerinin de yükselişte olduğu görülüyor. Tüketiciler tarafından ise bu durumun daha ne kadar süreceği üzerine bir aksam oluşturuluyor.

Tüketicilerin bir kısmının borç durumuna bağlı olarak tedirgin olduğunu dile getirmiştik. Diğer tüketiciler ise yatırıma yönelik yaptıkları işlemlerde dolar veya altın gibi değerler üzerine adımlar atmaktadır. Bu nedenle akıbetlerinin ne durumda olacağı ve daha ne kadar bir süre zarfınca bu yükselişin devam edeceği ise en büyük merak aksamları içerisinde yer alıyor. bu doğrultuda diyeceğimi şu ki, ABD tarafından yapılacak yeni yaptırımların var olmasıyla birlikte her üç kurunda yükseleceği ve buna yönelik yatırımların oldukça dikkatli bir şekilde yapılması önerilerimiz arasında yer almaktadır. Buna yönelik yapacağınız işlemlerde her daim kurları göz önünde bulundurarak adım atmanız faydanıza olacaktır.  

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)