Bankalarla kredi ödemeleri konusunda sıkıntı yaşayan kişiler nakit ihtiyaçları için senetle kredi veren kişi ya da kurumları araştırırlar. Piyasada senetle kredi veren birçok kişi ve kuruluş bulunmaktadır. Bu kişi ve kurumların senetle kredi vermek için bir takım koşulları bulunmaktadır. Bu koşulları sağlayan kişiler senetle kredi veren yerlerden kredi alabilirler.

Senetle Kredi Veren

Bu kişi ya da kurumların bir kısmı köklü kuruluşlardır. Güvenilirlikleri sayesinde yıllardır hizmet veren kuruluşlardır. Artı pozitif adlı firma memur ve emeklilere Ankara içi senetle kredi veren güvenli kuruluşlar içerisinde bulunur. Bu kuruluş maaş bordrosu ve kimlik fotokopisi ile işlem yapmaktadır. Bu kuruluşun kişiyi araştırması bir ya da iki gün sürmektedir. Senetle alınacak krediyi nakit ya da altın olarak vermektedir.

Taksit sayısını belirlenerek geri ödemesi aylık olarak kredi veren kuruluşun hesap numarasına yatırılmaktadır. Senetle kredi alma konusunda önden herhangi bir masraf istemeyen kuruluş krediyi alırken dosya masrafı adı verilen ve 300 lirayı geçmeyecek olan bir masrafı çektiğiniz kredi miktarının içinden almaktadır. Senetle kredi almak isteyen ve Ankara içi senetle kredi veren güvenli kuruluşlar arayan kişiler eğer belirtilen şartları taşıyorlarsa bu kuruluşa kolaylıkla başvuru yapabilmektedirler.

Güven Vermeyen Kuruluşlar

Senetle kredi almak isteyen kişiler genellikle bankalarda bir takım sebeplerle kredi skorları düşürülmüş olan kişilerdir. Bankadan kredi alamayacakları için senetle kredi alma yöntemini kullanmaya mecbur kalmaktadırlar. İnsanların bu düşüncesini anlayan kötü niyetli bir takım kişiler internet aracılığıyla ya da gazetelere küçük ilanlar vererek senetle kredi verdiklerini bildirirler.

Zor durumda olan ve para sıkıntısı çeken kişilere ulaşma yollarını bu şekilde bulmaktadırlar. Senetle kredi almak isteyen kişilerin o sıradaki ruh hallerinden yararlanarak kişileri dolandırmaktadırlar. Kişiler krediyi alırım inancıyla bu kişilerin önden istediği meblağı hesaplarına yatırırlar ya da elden öderler. Ve bundan sonrası tam bir muammadır. Hesaplarına para yatırdıkları, kendilerine senetle kredi vereceğini söyleyen kişilere hiç bir şekilde ulaşamazlar ve mağduriyetleri daha fazla artar.

Senetle Nakit Para

Senetle Nakit Para

Senetle Kredi Almak İçin

Böyle zor durumla karşı karşıya kalmamak için factoring firmaları ile iletişim kurarak senetle kredi almak daha mantıklı olmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)