Ülkemizin birçok bölgesinde olduğu gibi Ankara senetle kredi verenler bulunmaktadır. Bankalardan sicilleri bozuk olduğu ve kara listede oldukları için kredi çekemeyen kişiler senetle kredi alma yolunu tercih etmek zorunda kalmaktadırlar. Senetle kredi çekmek ağır koşulları bulunan bir para bulma yöntemi olmaktadır. Bu ağır koşullar zor durumda olan kişileri fazlasıyla düşündürmektedir.

Kimler Senetle Kredi Verir?

Piyasada senetle para verme işini yaptıkları söylenen çok sayıda şirket bulunmaktadır. Önemli olan bu konuda güvenilir şirketler bulmaktır. Senetle kredi alma işi her ne kadar riskli bir iş olsa da acil nakde ihtiyacı olan ve bankalardan kredi alamayan kişiler koşulsuz senetle kredi alma yolunu denemektedirler. Kişilerin acil nakit sıkıntısı hastalık gibi sebeplerle oluştuğunda para almaları konusundaki ağır şartları gözleri görmemektedir. Ne olursa olsun bu parayı bulmaları gerektiğini düşünmektedirler. İlerde aldıkları bu parayı nasıl geri ödeyeceklerini düşünmeden koşulsuz senetle kredi alma yoluna gitmektedirler. Bu kişiler bazen tefecilere bazen de faktöring şirketlerine başvurmak zorunda kalmaktadırlar.

Koşulsuz Senetle Kredi

Senetle kredi veren kişiler için Ankara senetle kredi verenler şeklinde internetten araştırma yapıldığında çok sayıda irtibat numarası ile karşılaşılmaktadır. Bu numaraları internet ortamına bırakan kişilerin numaralarıdır. Bu numaralar arandığında bu kişilerin dolandırıcı oldukları anlaşılır. Çünkü verdikleri irtibat numaraları ya ulaşılamayan bir numara ya da olmayan bir numaradır. Ulaşılabilen telefon numarasına sahip olan kişiler ise ya bu krediyi vermek için önden masraf adıyla para isteyen kişiler ya da farklı hitap şekillerinden anlaşılacağı gibi telefon sapıklarından oluşmaktadır. Senetle kredi veren firmalar ise bu krediyi vermek için çok büyük şartlar koyarlar. Bu şartlarda faiz oranları bankaların faiz oranlarından birkaç misli daha fazla olmaktadır. Geri ödeme taksitleri ödenmediği ya da geç ödendiğinde üzerinize kayıtlı olan tüm varlıklarınıza el koyabilme hakkını kendilerine veren şartları bulunmaktadır. Senetle kredi alma ile tefeciden kredi alma konusunda şartlar ve geri ödeme konularında hiç bir fark bulunmamaktadır. İkisinde de şartlar çok ağır, faizler çok yüksektir.

Garantili Senetle Kredi

Senetle kredi konusu akıllara cep telefonu aracılığıyla garantili senetle kredi alma konusunu getirmektedir. Cep telefonunu mağazalardan taksitle senede imza atarak alan borçlu kişiler bu sıfır telefonları anında paraya çevirmektedirler. Bu şekilde al sat yaparak zarar etseler de ellerine nakit para geçeceğinden dolayı zararlarını gözleri görmemektedir. Kuyumculardan da senetle kredi alınabileceği bilinmektedir. Kuyumcular altın almış gibi göstererek kişilere senet yapar, ihtiyaçları ölçüsünde para verir ve verecekleri bu paralara oldukça yüksek faiz uygularlar. Ülkenin içinde bulunduğu durum göz önünde bulundurulduğunda kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için pek çok yola başvurdukları görülmektedir. Bu kişiler garantili senetle kredi almak için beyaz eşyacılardan senetle beyaz eşya alarak aldıkları bu beyaz eşyayı ikinci el alan firmalara değerlerinin altında satarak ellerine nakit para geçmesini sağlamaktadırlar. Aynı şekilde birçok mağaza bu işlemi uygulamakta ve satmış oldukları malların üzerine, senet vadesine göre faiz oranı eklemektedirler. Bu para alma yöntemlerinin hepsi acil paraya ihtiyacı olan herkesi daha da zorlayacak sonuçlar doğurmaktadır.

Senetle Uygun Kredi

Senetle Uygun Kredi

Senetle Kredi Alınması Doğru mu?

Senetle para bulmak acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için hiç iyi bir yöntem değildir. Hatta durumların daha da fazla bozulmasına sebep olmaktadır. İnsanlar bir umut bu şirketlere başvurmaktadırlar. Fakat ağır koşulları öğrendikten sonra geri ödemesi düşünüldüğünde vazgeçen kişiler olmuştur. Çünkü geri ödemesinde oluşabilecek en ufak sıkıntı borçluları ve ailelerini çok kötü yönde etkileyecek aynı zamanda içinden çıkılmaz durumlar yaşanılmasına sebep olacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)