2018 yılı içerisinde büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvanları üzerine çiftlik kurulmak istendiği takdirde başta Ziraat Bankası ve KOSGEB, ardından halk bank ve şeker bank tarafından kredi verilir.

Hibe Hayvan Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bu kredi desteğiyle birlikte ÇKS kayıtlı kişiler için de 11 Mart 2017 tarihinde alınan karar ile beraber hayvancılık hibesi olarak %100 hibe ve %60 oranında değişen hibe desteği verilecektir. Alınmış olan bu hibe desteği ile beraber büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvanları üzerine yatırım yapılması mümkündür. ÇKS’ den kaydı olup hibe kredisi almak isteyen çiftçiler Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’na başvuru yaparak hibelerini alabilirler. Ayrıca bu açıklama Hibe hayvan kredisi nasıl alınır? Sorusunun da cevabı olarak verilebilir.

KOSGEB Üzerinden Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe hayvan kredisi nasıl alınır? Sorusu ile beraber bir de KOSGEB hayvan kredisi nasıl alınır sorusu ortaya çıkmıştır. KOSGEB hayvancılık sektörü ile beraber tarım sektöründe de çalışmak isteyen kişilere hibe desteği veriyor. Hem tarımda hem de hayvancılık da kullanılabilecek birçok ekipman ve makine bu destek sayesinde alınabilir. KOSGEB hayvan kredisi olarak çiftçilere 50.000TL hibe ile beraber 100.000TL de faizsiz olarak kredi verilir. Çiftçilere verilmiş olan bu imkânlar ile çiftçinin hem üretiminde hem de yatırımında imkân arttırılması hedeflenir.

ilgili içerik Tarım Kredisi

Ziraat Bankası Üzerinden Nasıl Hayvancılık Kredisi Alınır?

Ülkemizde bulunan en köklü ve en büyük bankası olan Ziraat Bankası’nın asıl amacı olan hayvancılık sektörünü destekleme hakkında üzerine düşen sorumluluğunu en iyi şekilde gerçekleştiriyor. Ziraat Bankası hayvan kredisi ülkede hayvancılık sektörünün gelişmesi hem ülkemize yetecek hem de dış pazarlamada kullanılmak için yapılmıştır. Kişiler ilk kez hayvancılık sektöründe bulunuyorsa, bu işle uğraşmak veya var olan tesisini büyütmek istediği takdirde kesinlikle Ziraat Bankası’ndan Ziraat Bankası hayvan kredisi alması kendi yararına olacaktır. Ziraat Bankası’ndan alınan kredi ile yem alınabilir, hayvan alımı yapılabilir, gerekli makineler temin edilebilir, hayvancılık yapmak istenilen arazinin alınması gibi işlemler yapılabilir.

 

ziraat bankası gençlere hibe kredisi

ziraat bankası gençlere hibe kredisi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu İçin Tıklayın

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)