Acil nakit ihtiyaçlarınız karşısında para bulmak bazı durumlarda çok zor olmaktadır. Özellikle bankadan kredi alamayanlar ya da kredi sicili bozuk olan kişiler farklı arayışlar içine girmektedirler. Bu arayışlardan bir tanesi de senetle borç para alma işidir. Senetle borç para almak için banka dışında kuruluşlar bulunmaktadır. Bu kuruluşlar senetle kredi ve para veren yerler bazen yasal yollardan bazen de yasal olmayan yollardan senetle para ya da kredi vermektedirler.

Nerelerden Senetle Kredi Alınabilir?

Günümüzde senetle kredi ve para veren yerler bulmak çok zor değildir. Bu işi belli ücretler karşılığında yapan kuruluşlar vardır. Bu kuruluşlar ikrazatçı adı ile anılırlar. İkrazatçılar bazı evraklar ile bu işi çözmektedirler. Bu ikrazatçıların bir diğer adı da tefecilerdir. Bu tür para veren yerler her ilde mutlaka bulunmaktadır. Ankara senetle kredi, İstanbul senetle kredi gibi. Bu kişilere ulaşmak için önce hangi yöntemle kredi alınacağına karar vermek gerekmektedir. Elden para veren kişilere internet üzerinden irtibat numaraları aracılığıyla ulaşılabilir. İkrazatçıların verdiği senetle kredi ya da para yasal bir yol değildir. Tefeciden senetle kredi ya da para almak sizi çok büyük faiz ödemek zorunda bırakabilmektedir. Geri ödemesi oldukça zor olan bir yöntemdir. Tefecilerde 100 bin liraya kadar senetle borç para almak mümkün olmaktadır.

Bazı faktöring şirketleri de senetle kredi vermektedirler. Yüksek oranda faiz işleten bu şirketler acil nakit ihtiyaçlarınızı senet imzalatarak karşılarlar ancak senet ödemelerinde gecikme olması durumlarında ciddi sıkıntılar yaşanabilmektedir. Faktöring şirketleri sadece kişilerin değil kurumlarında nakit ihtiyaçlarına çözümler üretirler. Yasal olan faktöring kuruluşları yaptıkları bu işler ile ciddi kazançlar sağlarlar.

İstanbul Senetle Kredi

Arayış içinde olduğunuz il eğer küçük bir şehir ise İstanbul senetle kredi şirketlerine ulaşmak için büyükşehirlere yolculuk yapmanız gerekebilmektedir. Büyükşehirler de evraklarınızla birlikte aynı gün para alma şansınız bulunmaktadır. Senetle kredi veren şirketler geri ödeme konusunda her türlü tedbirleri almış olan firmalardır. Acilen nakde ihtiyacınız var ve bankalar vermiyorsa ikrazatçılar(tefeciler) ve faktöring şirketlerinden senetle kredi almanız mümkündür. Alınan paranın geri ödemesinin mutlaka vadesinde ödenmesi gerekmektedir. Yüksek faiz ve komisyon oranları uygulanmaktadır.

Kuyumcular Senetle Kredi Verir mi

Kuyumcular Senetle Kredi Verir mi

Kuyumcular Senetle Kredi Verirler mi?

Kredi kartlarına taksitle altın satan kuyumcuların bir bölümü senetle kredi ya da para da vermektedirler. İhtiyacınız olan miktarı altın almış gibi göstererek senetle kredi verirler. Kuyumcular bu sayede çok karlı işler yapmakta aynı zamanda nakit ihtiyaçlarınıza çok kısa sürede çözüm yolu bulmaktadırlar. Altın kırdırmak denilen bu yöntem ile senetle altın alınarak anında bozdurulup ihtiyacınız olan nakit parayı alabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu yöntem ile ikrazatçı ya da tefecilere oranla daha az zararınız olacak ve daha rahat geri ödeme imkânınız bulunacaktır. Senet denildiğinde çoğu insan sonuçlarından korkmasına karşın nakit ihtiyacına kolay yoldan çöz0m üreten bir sistemdir. Senetlere belli vadeler belirlenir ve vadesi gelen senet borcu ödendiğinde senet iptal edilir. Bu sayede senetle alınan para bedeli tefeciye ya da ikrazatçıya ödeniyor gibi kuyumcuya ödenebilmektedir. Kuyumcular senetle para vermektedirler.

Cep Telefonu Hattının Üzerine Senetle Kredi Veren Yerler Var mı?

Cep telefonu hattı üzerine senetle kredi veren yerler vardır. Fakat bu yerler 1000 TL ile 5000 TL arası nakit ihtiyaçlarınızı çözümlerler. Belli komisyon oranı belirleyerek acil nakit ihtiyacınızı az da olsa karşılarlar. Bunun için yapılması gereken tek şey bu kurumların belirlediği formu doldurmak ve senetleri imzalamaktır. Bu kurumlardan senetle kredi almak zor duruma düşmenizi engelleyecek ve ödeme konusunda sizleri sıkıntıya düşürmeyecektir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,67. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)