Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için birçok yöntem mevcuttur. Bunlardan bir tanesi olan senetle kredi bankalardan kredi alamayan kişiler için çözüm yolu olmaktadır. İnsanlar son çare olarak senetle kredi alarak nakit ihtiyaçlarını karşılamak isterler. Ancak senetle kredi veren kuruluşlara ya da kişilere ulaşmak biraz arayış yapmalarını gerektirmektedir.

Senetle Hızlı Kredi

Senetle kredi almak bankaların kara listesine alınmış olan kişilerin tek umududur ve senetle hızlı kredi veren yerler bulunmaktadır. Senetle kredi veren yerlerin bir kısmı yasalar çerçevesinde çalışırken bir kısmı ise yasalardan bağımsız çalışır. İnternet ortamında araştırma yapıldığında senetle hızlı kredi elden ödeme seçenekleriyle karşılaşılır. Ancak bu ilan verenlerin bir kısmı dolandırıcılardan oluşmaktadır. Senetle kredi verilecekmiş gibi yapılarak zor durumda kalmış para sıkıntısı yaşayan kişileri önden dosya masrafı, pul parası ya da komisyon isteyerek dolandırmaktadırlar. Bu yüzden senetle kredi almak isterken dolandırıcılara karşı dikkat edilmesi gerekmektedir.

Senetle Uygun Kredi

Senetle Uygun Kredi

Senetle Uygun Kredi

Senetle kredi veren kuruluşlar içinde yasalar dahilinde bu işi yapan kurumlar vardır. Bu kurumlar para sıkıntısı çeken kişilere senetle uygun kredi imkânı yaratmaktadırlar. Bu kuruluşların senetle uygun kredi vermek için bazı şartları olmaktadır. Bu şartlardan birisi sigortalı bir işte çalışmak ve maaşında haciz bulunmama şartıdır. Maaş bordrosu ya da sigortalı bir işi olmayan kişiler veya maaşlarında haciz bulunan kişiler senetle kredi alma imkanını kullanamamaktadırlar.

Faktöring firmaları da senetle kredi hizmeti vermektedirler. Senetle kullandırılacak kredi için yüksek komisyon ve faiz ücreti ödemesi bulunmaktadır. Aylık olarak senet düzenlenmekte ve aylık taksitlerle alınan kredi geri ödenmektedir. Borçları yüzünden acil nakde ihtiyacı olan kişiler krediyi alırken geri ödemesini düşünmemekte ve yüksek meblağ yazılı bu senetlere imza atmaktadırlar. Ödeme konusunda zorlandıklarında ise çıkar yol bulamamaktadırlar.

Belli Bir Kesime Senetle Kredi Veren Yerler

Gerçekten senetle kredi veren kurumlar geri ödemelerini garanti altına almak isterler. Bu gibi firmalar sadece maaşı garanti olan kişilere senetle kredi vermektedirler. Sadece memur ve emeklilere senetle kredi veren firmalar memurlardan üzerinde haciz olmayan maaş bordrosu ve kimlik fotokopisi isterler. Bankaya başvuru yapılırmış gibi başvuru alırlar. Size senedi imzalatarak anında parayı verirler. Ancak krediyi verdikleri andan itibaren sizin adınıza icra müdürlüğünden icra dosyası açarlar.

Bunu bir avukat aracılığı ile yaparlar. Faizi en yüksek seviyede tutarlar. Çünkü hem zor durumda olduğunuzu bilirler hem de bankadan kredi çekme şansınız olmadığını. Çünkü son çare olarak onlardan kredi almak zorunda kaldığınızdan emindirler. Avukatın icra müdürlüğü aracılığıyla açtığı dosyada ödeyeceğiniz vade sayısı kadar senet bulunmaktadır. Siz krediyi alır almaz bu senetleri imzalarsınız. Taksit taksit avukatın hesabına senetle aldığınız kredinin geri ödemesini yaparsınız. Son taksitinizi de yatırdıktan sonra yine avukat aracılığıyla icra müdürlüğünden senetlerinizi alarak borcunuzu kapatmış olursunuz. Bu yöntemle senetle kredi almak çok zormuş gibi görünse de paranızı mutlaka 1 ila 5 gün arasında alırsınız.

Senetle Kredi Almanın Zorlukları

Senetle kredi almak için öncelikle güvenli bir firma bulmak gerekir. Güvenilir olmayan bir firmadan senetle kredi aldığınızda geri ödemelerinizde sorun çıktığında sizleri çok daha zorlu bir süreç beklemektedir. Senetle kredi veriyoruz, aynı gün içinde 50 bin lira kredi veriyoruz diyen hiç bir kredi kuruluşu olmaz çünkü hiç bir kredi kuruluşu geri ödemesini garanti altına almadan kimseye bir gün içinde 50 bin lira vermez. Senetle kredi veriyoruz diyen kuruluşların bazıları önden masraf adı altında belli miktarlarda para istemektedirler. Bu kişi ya da kuruluşlar dolandırıcıdırlar. Masraf parasını bu kişilere verdiğiniz taktirde tekrar bu kişilere ulaşamazsınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)