Kirada oturan kişiler ev alma düşüncesi ile bankalardan konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi alırlar. Kirada oturmak yerine konut kredisi kullanarak ev almak oldukça avantajlıdır. Kira olarak ödenen tutarın üzerine bir miktar daha nakit eklenerek taksit taksit ödeme yapmak konut kredisini oldukça cazip hale getirir. Bankalar konut kredisi için faiz oranları belirlerler ancak konut kredisi ile ev almak yine de kirada oturmaktan daha hesaplı bir yöntemdir. Ev almak isteyen kişilerin en uygun konut kredisi seçeneğini kullanarak çok az faiz ödeyerek ev almaları mümkün olmaktadır. Her bankanın konut kredisi faiz oranları farklılık göstermektedir. Bazı bankalarda faiz oranı 1,85 iken diğer bankada 1,20 olabilmektedir. Bu oranların ayrıntılarında ise vade sayısı farklılık gösterebilir.

istanbulda konut kredisi

istanbulda konut kredisi

İstanbul’da Konut Kredisi

Büyükşehirlerde ev almak ev fiyatlarının yüksekliği bakımından biraz daha zor olmaktadır. Konut kredisi ile ev alacaklar uygun konut kredisi bulmak için internetten mutlaka araştırma yaparlar. Araştırma yapmak aylık yapılacak geri ödemeyi oldukça etkilemektedir. Bir bankanın aylık ödemesi 900 TL iken aynı tutardaki konut kredisinin başka bankada aylık ödemesi 800 TL olabilmektedir. Bankaların açıklamalarına göre son günlerde İstanbul’da konut kredisi kullanarak ev sahibi olma durumu oldukça fazladır. Konut kredisi ile ev almak için bankalara başvuru yapan kişiler kiradan kurtularak ev sahibi olmanın avantajlarından yararlanmaktadırlar. Konut kredisi kullananlar İstanbul’da konut kredisi taksit tutarlarının ödedikleri yüksek kiralardan daha düşük fiyatlı olduğunu açıklamaktadırlar.

Uygun Konut Kredisi

En uygun konut kredisini bulmak için internet üzerinde kredi hesaplama programları bulunmaktadır. Bu programlarda hangi bankanın konut kredisine yüzde kaç faiz uyguladığı, vade sayısı, konut kredisinin toplam geri ödenecek tutarı, kredi masrafları ve exper ücretlerine kadar verilmekte ve kişilerin araştırma yapmak için banka banka dolaşmalarına gerek kalmaması sağlanmaktadır. Ayrıca konut kredisi çekerek ev almak isteyenlere bu programlar canlı destek vererek yardımcı olmaktadır. Programlar aracılığıyla konut kredisi çekecek olan kişinin uygun bulduğu bankaya başvuru dahi yapılabilmektedir. Konut kredisi ile ev almak her ay ödenen kiradan kurtulmak için yapılması gereken en iyi seçim olarak değerlendirilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)