Acil paraya ihtiyacı olanların ilk akıllarına gelen husus bankalardan kredi talep etmektir. Gerek kamu bankaları gerekse de özel bankaların müşterilerine yönelik kredi tahsis ettikleri ve bu amaca yönelik uygun faiz oranları belirledikleri biliniyor. Fakat, kredi çekmek isteyen birinin, bankanın mevcut koşullarını da yerine getirmesi gerekiyor. Bu hususta devreye kredi notu giriyor. Kredi notunun, çekilecek kredinin tutarı üzerinde son derece etkili olduğu, hatta birincil seçenek olarak değerlendirildiği açıktır. Yeni sistemle birlikte, kredi notu belirli bir rakamın üzerinde olmayan kişiler, istedikleri kredileri çekemezler. Kredi notunun yükseltilmesi için yapılabilecek birçok husus bulunsa da, bazı kişilerin bu notu yükseltme şansları bulunmuyor. Bu da, acil paraya ihtiyaç duyan kişileri çeşitli arayışlara sürüklüyor.

Kredi Notuna Takılmamak

Kredinin talep edildiği bankalar, öncelikle müşterilerin sicillerini araştırarak, kredi notunun da uygun olması halinde kredi talebini değerlendirmeye alırlar. Kredi notu düşük olanlar için bankaların kredileri tahsis etmemeleri, bankacılık kredi sözleşmeleri gereği olağan bir durumdur. Kredi notunu etkileyen birçok husus bulunmuyor. Hemen hemen herkesin kredi kartı kullandığı biliniyor.

Bu kartların ödemelerini aksatan ya da düzenli olarak borçlarını ödemeyen kişilerin kredi notları doğal olarak negatif etkileniyor ve düşüşe geçiyor. Kredi kartlarının yalnızca ekstrelerini ödeyen kişilerin de kredi notları yükselemiyor. Türkiye’de kredi kartı kullanıcılarının genel ortalamaları alındığında, çoğunun kredi notunun yeni kredi çekmeye elverişli olmadığı görülüyor. Acil paraya ihtiyaç duyan kişiler, bankalardan kredi notu düşüklüğü nedeniyle çekemedikleri kredilerini, bazı alternatif yollara başvurarak giderebiliyorlar. Bu alternatif yol, senetle nakit para durumudur.

Senetle Kolay Kredi

Bankacılık sistemlerindeki kısıtlamalar ve sorunlar nedeniyle resmi olarak çekilemeyen krediler için, çeşitli finans kuruluşlarına nakit para başvuruları yapılabiliyor. Maaş bordrosu, kefil ya da diğer belgelerle uğraşmaya gerek kalmadan yalnızca bir imza karşılığında istenilen miktarda kredi alabilmek mümkün.

Kredi notu düşük olana senetle nakit para imkanından faydalanmak isteyenler, bu finans şirketleri sayesinde güvenilir bir şekilde para ihtiyaçlarını giderme şansına sahipler. Bunun için oldukça güvenilir aracı kurumlar bulunuyor. Kredi notu düşük olana senetle nakit para alabilmek için, bankaların mevcut faiz oranları ile hesaplamalar yapılarak, kişilerin istedikleri taksit sayısına göre bir ödeme planı oluşturularak anında nakit para alınabiliyor.

Senetle Hemen Para

Taksit miktarlarını kendileri belirleyenler senetle hemen para alabilirler. Bunun için, öncelikle güvenilir bir aracı kuruluşun bulunması gerekiyor. Türkiye’de bu amaca yönelik hizmet veren yüzlerce farklı finans şirketi bulunuyor. Özellikle, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde resmi olarak hizmet veren finans şirketlerini bulmak mümkün. İlgili kuruluşlara giderek, ihtiyaç duyulan miktar belirtildikten sonra, bir senet oluşturulmasının ardından senetle hemen para çekme imkanından yararlanılabiliyor.

senetle nakit para

senetle nakit para

Senetle Kredi Alabilmenin Şartları Nelerdir?

Senetle kolay kredi alabilmek için, elbette uyulması gereken bazı şartlar da bulunuyor. Özel ya da kurumsal bankalardan çekilecek krediler için hazırlanması gereken evraklardan ziyade, yalnızca bir senet oluşturulması yeterli olabiliyor. Burada önemli olan husus, çekilecek kredi tutarının büyüklüğüdür. Kredi talebi yüksek miktarlar üzerine ise, bir ya da iki adet kefil ve ikamet adresini doğrulayan bir belge talep ediliyor. Senetle kolay kredi talep edecek kişi kamu çalışanı ise kefil sunmasına bile gerek kalmayabiliyor. Bunların dışında, senetle nakit para almak için herhangi bir şart bulunmuyor. Ödemeleri zamanında yapılması elbette önemli. Zaten imzanın atıldığı senet, ödemelerin düzenli yapılmasına ilişkin hazırlanan bir senet oluyor. Zamanında yapılmayan ödemeler için, finans kuruluşların icra takibi başlatma hakları bulunuyor.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)