Kredi Notu Yükseltme

İhtiyaç anında veya bir mal, ev satın almak istediğimizde kredi almadan bunu gerçekleştirmek gittikçe zorlaşmaktadır. Kredi almak bir finans kuruluşundan faiz karşılığı borç para istemenin diğer adıdır. Bankanın size onay vermesi ve kredi kullandırması için ise bunu geri ödeyebileceğinizden emin olması gerekmektedir. Kontrol edilen bazı kriterler bu sebeplerden dolayı oldukça önemlidir. Kredi notu ön onayınız için kontrol edilen ilk unsurdur. Kara listeye alınmış olmak veya notun düşük olması ise kredi notu yükseltmek için bir şeyler yapılması gerektiğini ortaya çıkarır.

Garantili Kredi Notu Yükselt

Kredi notunu oluşturan temel kalemler aslında kredi notunuzun neden düşük olduğunu anlamanıza önderlik edecektir. Bireysel kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıklarınız kredi notunuzu %30, mevcut hesap ve borçlarınız %25, yeni kredi almış olmanız %20 ve kredi kullanma sıklığınız %15 oranında etki yapar. Bu yüzdelik rakamlar genel anlamda verilse ve bankadan bankaya değişiklik gösterse de aşağı yukarı bu civarda şekillenmektedir. Hemen kredi notu artır şeklinde bir arayış içinde olanlar için alternatif yollar vardır.

Hemen Kredi Notu Arttır

İlk basamak olarak kullanımınızda olan tüm kredi kartlarınızın borçlarını en aza indirmeniz gerekir. Hatta sıfırlama şansınız varsa borçlarınızı kapatmanız daha iyi olacaktır. Sürekli asgari tutarı ödemek sorun çıkmasına neden olabilir. Varsa kredi ödemelerinizi de zamanında yapmanız bankanın size pozitif bakmasına olanak sağlar. Kredi istediğiniz de düzenli ödemeleriniz daha az çekimser olunmasına zemin hazırlar. Kredi kartlarınızda ihtiyacınız olandan fazla limit bulunması da bankalar tarafından olumsuz karşılanan bir başka noktadır. Zorda kalmadıkça ve önemli bir ihtiyaç olmadıkça sürekli kredi almaktan da çekinmelisiniz. Direk olarak etkisi olmamakla birlikte otomatik ödeme talimatlarınızın olması ve düzenli şekilde fatura ödemeniz de notunuza olumlu katkı sağlar.

Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notunuz Hemen Mi Artar?

Kredi notu yükseltme danışmanları ile birlikte hareket etmeniz risk raporunuzun daha sıkı takip edilmesine olanak sağlayacağından sayılan faktörlerle birleştirildiğinde kısa sürede kredi notunuzun artmasına imkan verecektir. Aksi hallerde sayılan faktörler yerine getirilmediğinden kredi notunuzda artış yaşanmaz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)