Tüketiciler ihtiyaçları dahilinde bulunan nakit paraya yönelik arayışlarını bankalar üzerinde de sürdürmektedir. Bu durum nezdinde ilgili bankalar kredi kullanmak isteyenlere birtakım şartlar koşarak kredi olanaklarını sunabiliyor. Kredileri verilmesinde ilk şart koşullarından biri de çekilecek olan kredinin zamanında ve eksiksiz bir şekilde vadelerin ödemesi üzerinedir. Kullanılan kredi ürünlerinin ödemelerini geciktiren tüketiciler bankalarla güven ilişkisine dayalı sorunlarda yaşayabiliyor. Ödemelerin aksaması veya eksik yatırılmasıyla birlikte oluşan neden faktörlerinden ilki kredi notunun düşmesidir. Kredi notu değerlerinin düşmesiyle birlikte ise, tüketiciler bankalar tarafından sağlanan krediler ile ilgili sorunlar yaşayabiliyor. Konumuzun tamamını okuyup takip ederek daha fazla detaylı ve güncel bilgilere erişebilirsiniz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Her sene olduğu üzere bu yıl kapsamında da bankalar tüketicilere yönelik farklı kredi türlerini sunuyor. Bunlardan biri olan ve sürekli dönemsel olarak farklı prosedürlere uygun bir tarzda sunulan borç yapılandırma kredisi ile ilgili olarak konumuzu devam ettireceğiz. Vakıfbank kapsamında bir kredi veya kredi kartı borcunuz var ve ödemekte zorluk çekiyorsanız, ilgili banka bu kapsamda sizlere kapatma kredisi sağlayarak mevcut kredili ürün borcunuzu yapılandırmaya yönelik işleme almaktadır. 2018 yılı çerçevesinde müşterilerine daha rahat ödeme olanakları sunan Vakıfbank, bununla birlikte yeniden yapılandırılan kredili ürün borcu üzerine belirli bir faiz oranı ekleyerek tüketiciye sunmaktadır.

En Fazla Ne Kadar Borç Kapatma Kredisi Alabilirim?

Merak edilen bir diğer soru ise borç kapatma kredisi üzerine en fazla ne kadar kredi çekilebilirliğidir. Bu durum nezdinde ilgili tüketicilere borç kapatma, yani yapılandırma kredisi sunan ilgili banka en fazla 20 bin TL’ye kadar borç kapatma kredisi sunmaktadır. Ek olarak tek çatı altında tüm borçları toplayarak tek bir kredi üzerinden ödeyeceğiniz tutarları 18 aya kadar varan vade seçenekleri üzerinden tercih edebilirsiniz. İlgili tüketicinin isteği üzerine banka bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak da tüketiciye sunabilmektedir.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Şartları

Tüketicilerin bu kredi isteğine yönelik olarak ilgili banka tarafından birtakım şartlar istenmektedir. Banka prosedürü gereğince borç yapılandırma kredisi üzerine birtakım şartların istenmesi tamamen güvence kapsamına alınmasıyla ilişkilidir. Aşağıda yer alan maddeler halinde sunduğumuz şart kapsamlarına göz atabilirsiniz;

  • Başvuru da bulunacak olan tüketicinin kredi notu düzeyi iyi bir seviyede olmalıdır.
  • Borç yapılandırma kredisine yönelik gelir beyanı yapılması gerekmektedir.
  • Eğer kira geliri üzerine beyan edebileceğiniz bir belge var ise bunu da başvuru nezdinde bulundurun.
  • Bankanın gerek duyması halinde kefil istemi bulunmaktadır.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Başvuru Yolları

Banka Şubeleri: En eski ve klasik bir yöntem olan bankalar şubelerinden Vakıfbank’ın sunduuğu yapılandırma kredisine yönelik başvuruda bulunabilme imkanınız bulunuyor.

İnternet Bankacılığı: Vakıfbank borç kapatma kredisi ile ilgili başvurularınızı dilerseniz online işlem merkezi aksamını yaratan internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu borç kapatma kredisine yönelik faiz uygulamasının bulunduğunu yazımızın başlarında belirtmiştik. Konuyla ilişkili olarak en fazla 20 bin TL’ye kadar kullanılabilinen borç kapatma kredisini 6 aylık bir vade seçeneği ile seçtiğiniz vakit, banka 1,66 faiz oranı ile bu olanağı sunmaktadır. Geri ödemesi ise toplamda 21,517 TL dolayında olmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)